Home » Uncategorized » Grudzień u przedszkolaków

Grudzień u przedszkolaków

Archiwum

Grudzień dla przedszkolaków był miesiącem pełnym pracy, ale także atrakcji.

W środę (02.12) dzieci spotkały się ze Św. Mikołajem. Zaprezentowały mu krótki wiersz, zaśpiewały piosenkę, a następnie miały możliwość porozmawiać z tym wyjątkowym gościem. Z uśmiechem odebrały prezenty i zapewniły Mikołaja, że przez cały rok będą grzeczne, aby znów się z nim spotkać. W grupie maluszków tego dnia odbyła się również ważna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Po krótkim występie dzieci uczęszczające do przedszkola po raz pierwszy zostały oficjalnie przyjęte do społeczności szkolnej przez p. Dyrektor.

mikolaj1

mikolaj2

Kolejną grudniową atrakcją było spotkanie z górnikami (07.12). Maluszki i dzieci z zerówki z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o ciężkiej pracy pod ziemią; zagrożeniach i pozytywnych aspektach zawodu górnika; jego stroju (odświętnym i roboczym) oraz potrzebnych atrybutach. Po zrobieniu wspólnego, pamiątkowego zdjęcia dzieci otrzymały słodki upominek.

gornicy

W grudniu przedszkolaki aktywnie oczekiwały na Święta Bożego Narodzenia. Wspólnie z Paniami dekorowały sale, piekły i dekorowały pierniczki, tworzyły ozdoby na choinkę, świąteczne prace plastyczne, prezenty dla swojej rodziny, a także przygotowały spotkanie wigilijne dla p. Dyrektor, p. Wójt i pracowników szkoły. Zaprezentowały jasełka, wiersze, kolędy, a następnie w swoich salach wzięły udział w grupowych wigilijkach.

gr1

gr2

gr3

gr4

gr5

gr6

gr7

gr8

gr9

gr10

gr11