Home » Uncategorized » Prezent dla Sandry

Prezent dla Sandry

Archiwum

Podaruj Sandrze prezent

na święta Bożego Narodzenia-

wywołaj uśmiech!

W okresie oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia warto pomyśleć o innych. A przede wszystkim o tych, których cały świat wypełnia choroba.

Sandra

Sandra Bitau (22 l.) z Chełmna (woj. kujawsko-pomorskie) sześć lat temu podjęła decyzję, która doprowadziła do niewyobrażalnej tragedii. Nękana przez jedną z koleżanek 16-latka postanowiła odebrać sobie życie. Sprawą zajęła się prokuratura, a lekarzom cudem udało się uratować dziewczynę.

Sandra była bardzo aktywna. Miała przyjaciół, chłopaka, zajmowała się sportem i działalnością charytatywną na rzecz bezdomnych zwierząt. Chodziła też do Hospicjum odwiedzać starszych i schorowanych ludzi. Nikt wtedy nie wiedział, że życie się tak odwróci, że prześladowanie w szkolnej społeczności odbierze jej radość życia i popchnie do tak okrutnego kroku.

Dziś 22-letnia już Sandra jest przykuta do łóżka, przez poważne uszkodzenie mózgu. Podobno nie ma z nią kontaktu. Czy aby na pewno? Wystarczy spędzić z nią kilka chwil, a zaczyna się wierzyć, że Sandra odpowiada mrugając oczami. Uwięziona we własnym ciele, komunikuje się w jedyny możliwy dla niej sposób.

Życie pisze czasem okrutne scenariusze, ten wypadek odebrał jej marzenia, plany a pozostawił cierpienie i łzy.

Dlatego poświęć chwilę swojego czasu, ZRÓB kartkę świąteczną w którą wpisz życzenia dla Sandry. Napisz o codziennych rzeczach, zainteresowaniach, ulubionych książkach. Daj powód Sandrze, by mogła się uśmiechnąć. Dla nas to chwila pracy, a dla niej i jej bliskich ogromne wsparcie psychiczne, które ma bardzo duże znaczenie!

kartki

Można też wesprzeć Sandrę finansowo wpłacając pieniądze na konto 51 1020 5040 0000 6702 0037 0122 Bitau Wanda, ul. Powstańców Wielkopolskich 1/6 86-200 Chełmno

Kartki będą zbierane do pojemnika przy drzwiach naszej szkoły w dniach: 21.12-22.12 (poniedziałek, wtorek) w godzinach od 7.00-16.30.

Anna Bogacz-Gałysa