Home » Uncategorized » Spotkanie przedszkolaków ze Świętym Mikołajem i „Mikołaj w tarapatach”

Spotkanie przedszkolaków ze Świętym Mikołajem i „Mikołaj w tarapatach”

Archiwum

     06.12.2019 r. jak co roku naszych przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci powitały gościa wierszem i piosenką, a następnie dzielnie odpowiadały na zadawane przez niego pytania – przepustki do otrzymania wymarzonego prezentu. Na zakończenie spotkania zrobiły wspólnie z nim pamiątkowe zdjęcie.

dav dav

     Spotkanie z tym szczególnym gościem okazało się jednak początkiem atrakcji tego dnia. Po południu, w Wiejskim Domu Kultury w Nidku, odbyło się kolejne przedstawienie z serii „Rodzice – dzieciom” pt. „Mikołaj w tarapatach”. Rodzice pod kierunkiem p. Ewy Mazgaj, p. Sylwii Jarosz i p. Karoliny Boguni wprowadzili małych (i nie tylko) widzów w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z zaciekawieniem oglądały zabawne przygody Świętego Mikołaja i pozostałych bohaterów. Miały możliwość włączyć się w poszukiwanie zaginionego Mikołaja. Świąteczna dekoracja i piosenki okazały się pięknym wprowadzeniem w przygotowania do grudniowych Świąt.

     Szczególne podziękowania należą się przede wszystkim aktorom, którzy kolejny raz podjęli się tego niełatwego zadania i dzielnie stanęli na deskach sceny. Ukazuje to ich dystans do siebie, chęć angażowania się w kreatywne inicjatywy przedszkola i rozwijania dziecięcej wyobraźni oraz miłość do dzieci.

     Podziękowania należą się również tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji tego przedsięwzięcia – p. Dorocie Szymik-Matlak – kierownikowi Wiejskiego Domu Kultury za udostępnienie sali, p. Krystynie Chmiel za stroje dla aktorów oraz osobom, które pomogły w gromadzeniu rekwizytów i tworzeniu dekoracji.

     Wielkie „dziękuję” należy się wszystkim, którzy wsparli nasze przedszkole datkami pieniężnymi. Umożliwią one zakup rzeczy potrzebnych w przedszkolu lub inicjatyw organizowanych dla najmłodszych.

     Uśmiechy dzieci po przedstawieniu są dla wszystkich zapewne największą nagrodą.

sw_mikolaj1 sw_mikolaj2