Home » Uncategorized » Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

Archiwum

30 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji kółko teatralne zaprezentowało krótkie przedstawienie pt. „W krainie bajek”. W trakcie inscenizacji dzieci rozwiązywały zagadki o tematyce bajkowej, wysłuchały „Próśb książki” oraz złożyły przyrzeczenie, „…że każdą książeczkę będą szanować i pilnie czytać”. Na zakończenie wychowankowie klasy I wypożyczyli swoją pierwszą lekturkę do domu oraz dodatkowo zostali obdarowani pierwszymi czytankami ufundowanymi przez Instytut Książki. Akcja ma na celu wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów oraz zachęcanie do częstego odwiedzania biblioteki i wzmacniania aktywności czytelniczej.

czytanie1 czytanie2 czytanie3

Dlatego Drodzy Rodzice, czytajcie ze swoimi pociechami przynajmniej 20 minut dziennie. Spędzony w ten sposób czas na pewno zaowocuje lepszą przyszłością Waszych dzieci.

nauczyciel bibliotekarz Agnieszka Wojewodzic