Home » Uncategorized

Category Archives: Uncategorized

Święta Wielkanocne

Życzenia_Wielkanoc_2020

Rekrutacja

Poniżej umieszczamy spis dzieci przyjętych do Przedszkola Publicznego
i Szkoły Podstawowej w Nidku na rok szkolny 2020/2021:

Przedszkole

Szkoła podstawowa

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola

Prosimy o wypełnienie formularza i przesłanie na adres: sekretariat@zspnidek.wieprz.pl,
w nieprzekraczalnym terminie do 3.04.2020 r.

Formularz potwierdzenia

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs online dla klas IV-VIII „Ulubione książki z dzieciństwa moich rodziców”

Zasady konkursu:
 • Konkurs polega na przeprowadzeniu wywiadu z rodzicami/rodzicem na temat ich ulubionych książek z dzieciństwa.
 • Prace o objętości maksymalnie do dwóch stron, powinny być wykonane w programie Word.
 • Przykładowe pytania do wywiadu:
  - Czy czytałeś książki, gdy byłeś w moim wieku?
  - Jak się nazywał Twój ulubiony bohater książkowy?
  - Dlaczego lubiłeś właśnie jego przygody?
  - Co możesz mi powiedzieć o tej książce?
  - Która lektura szkolna najbardziej Cię zainteresowała?
  - Dlaczego właśnie ta?
  - Proszę poleć mi jakąś książkę, itp.
 • Wyżej oceniane będą prace zawierające również pytania z poza powyższej listy.
 • Starannie wykonane i podpisane prace należy przesłać na adres biblionidek@op.pl do 27 marca (piątek).
 • Dla najciekawszych wywiadów przewidziane są nagrody!
                                                 Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.

Rekrutacja

Informujemy, że rekrutacja do Przedszkola Publicznego oraz do klasy I dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły rozpoczyna się 2.03.2020r. według następujące harmonogramu:

Lp. Czynności postępowania rekrutacyjnego Terminy w postępowaniu rekrutacyjnym Terminy w postępowaniu uzupełniającym
1 Składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych 2-13.03.2020r. 24-30.04.2020r.
2 Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów 16-20.03.2020r. 4-5.05.2020r.
3 Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych 27.03.2020r. 11.05.2020r.
4 Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia 27.03-3.04.2020r. 11-13.05.2020r.
5 Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych 8.04.2020r. 18.05.2020r.

Załączniki – przedszkole:
Wniosek o przyjęcie do przedszkola
Oświadczenie o samotnym wychowywaniu kandydata
Oświadczenie do wniosku

Załączniki – szkoła:
Wniosek o przyjęcie do SP kl. I dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły
Oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców

Wywiadówka

Zapraszamy rodziców na spotkanie z nauczycielami,
które odbędzie się 21 stycznia 2020 r. (wtorek)
w następujących godzinach:

15.30-16.30 dla klas 1-3,

17.00-18.00 dla klas 4-8.

Paczuszka dla maluszka

W okresie od 02.12 do 18.12.2019 została przeprowadzona w naszej szkole akcja charytatywna „Paczuszka dla maluszka” pod patronatem Fundacji Małych Stópek. Zbieraliśmy artykuły pielęgnacyjne dla potrzebujących, samotnych matek i ich malutkich pociech. W dniu 22 grudnia prezenty zostały dostarczone do Domu Matki i Dziecka w Bielsku-Białej.

Przeprowadzenie akcji możliwe było dzięki hojności i wrażliwości serc naszych darczyńców, dlatego w imieniu organizatorów i obdarowanych chcielibyśmy wszystkim serdecznie podziękować za zaangażowanie i przekazane dary.

Jednocześnie życzymy wszystkim, aby trud włożony w pomoc innym dawał obfite plony w codziennym życiu. Wszystkiego dobrego w 2020 roku.

paczuszka1 paczuszka2

Święta Bożego Narodzenia

zyczenia

Spotkanie przedszkolaków ze Świętym Mikołajem i „Mikołaj w tarapatach”

     06.12.2019 r. jak co roku naszych przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci powitały gościa wierszem i piosenką, a następnie dzielnie odpowiadały na zadawane przez niego pytania – przepustki do otrzymania wymarzonego prezentu. Na zakończenie spotkania zrobiły wspólnie z nim pamiątkowe zdjęcie.

dav dav

     Spotkanie z tym szczególnym gościem okazało się jednak początkiem atrakcji tego dnia. Po południu, w Wiejskim Domu Kultury w Nidku, odbyło się kolejne przedstawienie z serii „Rodzice – dzieciom” pt. „Mikołaj w tarapatach”. Rodzice pod kierunkiem p. Ewy Mazgaj, p. Sylwii Jarosz i p. Karoliny Boguni wprowadzili małych (i nie tylko) widzów w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z zaciekawieniem oglądały zabawne przygody Świętego Mikołaja i pozostałych bohaterów. Miały możliwość włączyć się w poszukiwanie zaginionego Mikołaja. Świąteczna dekoracja i piosenki okazały się pięknym wprowadzeniem w przygotowania do grudniowych Świąt.

     Szczególne podziękowania należą się przede wszystkim aktorom, którzy kolejny raz podjęli się tego niełatwego zadania i dzielnie stanęli na deskach sceny. Ukazuje to ich dystans do siebie, chęć angażowania się w kreatywne inicjatywy przedszkola i rozwijania dziecięcej wyobraźni oraz miłość do dzieci.

     Podziękowania należą się również tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji tego przedsięwzięcia – p. Dorocie Szymik-Matlak – kierownikowi Wiejskiego Domu Kultury za udostępnienie sali, p. Krystynie Chmiel za stroje dla aktorów oraz osobom, które pomogły w gromadzeniu rekwizytów i tworzeniu dekoracji.

     Wielkie „dziękuję” należy się wszystkim, którzy wsparli nasze przedszkole datkami pieniężnymi. Umożliwią one zakup rzeczy potrzebnych w przedszkolu lub inicjatyw organizowanych dla najmłodszych.

     Uśmiechy dzieci po przedstawieniu są dla wszystkich zapewne największą nagrodą.

sw_mikolaj1 sw_mikolaj2

Światowy Dzień Pluszowego Misia

     25 listopada obchodziliśmy w szkole „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Uczniowie z klas I-III przynieśli w tym dniu swoje ulubione maskotki. Na sali gimnastycznej dziewczynki z kółka teatralnego pod opieką pani Agnieszki Wojewodzic, zorganizowały wesołe zabawy ruchowe także z misiami w roli głównej. Podczas spotkania uczniowie poznali krótką historię powstania maskotki miś. Został również rozstrzygnięty konkurs na pluszowego przyjaciela: największego, najmniejszego, najmilszego i najbardziej kolorowego. Na koniec uroczystości dzieci zostały poczęstowane słodkim „co nieco”. Uroczystość przebiegła w wesołej i miłej atmosferze.

misiu1

Ogólnopolski Dzień Wiatraczka

21 listopada uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. M. Kopernika w Nidku wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Wiatraczka dla słonych dzieci. Akcja organizowana przez Fundację Oddech Życia ma na celu wspieranie chorych na mukowiscydozę oraz przybliżenie specyfiki tej ciężkiej choroby.

Wszyscy szczególnie solidaryzujemy się z uczennicą naszej szkoły.

Trzymaj się Oliwka, jesteśmy z Tobą!

wiatraczek

Pasowanie na przedszkolaka

„Właśnie dzisiaj, właśnie dzisiaj będzie pasowanie.
Właśnie dzisiaj przedszkolakiem każdy z nas zostanie.”

Słowami tej piosenki dzieci rozpoczęły bardzo ważną uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W tym szczególnym momencie towarzyszyły im Panie nauczycielki, Pani Dyrektor oraz starsze przedszkolaki. Po krótkim występie artystycznym i zaprezentowaniu swoich umiejętności nastąpiło uroczyste pasowanie i włączenie nowoprzyjętych maluszków do grona przedszkolaków, wręczenie pamiątkowych dyplomów i słodkich upominków.

Kochane dzieci! Witamy w gronie przedszkolaków.

dav dav sdr

dav dav

Bajkowe czytanki w przedszkolu

We wtorek, 5 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek grupa maluchów i zerówkowiczów wzięła udział w bajkowym spotkaniu. Na zajęciach uczennice z kółka teatralnego pod opieką pani Agnieszki Wojewodzic przeczytały bajkę pt. „Kopciuszek”. Następnie szczegółowo przepytały przedszkolaków z treści poznanej historyjki. Ponieważ młodzi słuchacze dzielnie wysłuchali opowieści, żeby ich zmotywować do ruchu Natalia, Martynka i Ania zorganizowały zabawy taneczne. Potem przyszedł czas na bajkowe zagadki, z którymi dzieci wspaniale sobie poradziły. Na koniec uroczystości przedszkolaki zostały poczęstowane słodyczami, za które bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom naszych wychowanków. Warto także wspomnieć, że to wyjątkowe święto było dobrą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów.

czytanki1 czytanki2 czytanki3

Pasowanie na czytelnika

30 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji kółko teatralne zaprezentowało krótkie przedstawienie pt. „W krainie bajek”. W trakcie inscenizacji dzieci rozwiązywały zagadki o tematyce bajkowej, wysłuchały „Próśb książki” oraz złożyły przyrzeczenie, „…że każdą książeczkę będą szanować i pilnie czytać”. Na zakończenie wychowankowie klasy I wypożyczyli swoją pierwszą lekturkę do domu oraz dodatkowo zostali obdarowani pierwszymi czytankami ufundowanymi przez Instytut Książki. Akcja ma na celu wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów oraz zachęcanie do częstego odwiedzania biblioteki i wzmacniania aktywności czytelniczej.

czytanie1 czytanie2 czytanie3

Dlatego Drodzy Rodzice, czytajcie ze swoimi pociechami przynajmniej 20 minut dziennie. Spędzony w ten sposób czas na pewno zaowocuje lepszą przyszłością Waszych dzieci.

nauczyciel bibliotekarz Agnieszka Wojewodzic