Home » Uncategorized

Category Archives: Uncategorized

Bal karnawałowy

W pierwszym tygodniu lutego przedszkolaki i dzieci z klas I-III wzięły udział w długo wyczekiwanym balu karnawałowym. Skrupulatnie przygotowane stroje dzieci, a także kolorowa dekoracja spowodowały, że ten dzień był niezwykle radosny i przede wszystkim roztańczony.
W „Alei Gwiazd” nie zabrakło księżniczek, Spiderman-ów, Policjantów, Żołnierzy, zwierzątek, a także wielu innych barwnych postaci. Podczas wspólnych pląsów i zabaw uśmiech nie znikał dzieciom z twarzy, co może tylko świadczyć o tym, że bal był wyjątkowo udany.

2021karnawal1

2021karnawal2

2021karnawal4

2021karnawal3

Rekrutacja

2021 Harmonogram

Dokumenty - przedszkole:
Wniosek o przyjęcie do przedszkola
Oświadczenie 1 do wniosku
Oświadczenie 2 do wniosku

Dokumenty – szkoła:
Wniosek o przyjęcie do szkoły
Oświadczenie 1 do wniosku
Oświadczenie 2 do wniosku

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to wyjątkowe osoby, którym w styczniu wszystkie dzieci pragną podziękować oraz powiedzieć jak są dla nich ważnymi członkami rodziny. Mogą tego dnia podziękować za poświęcony czas, wspólne zabawy, spacery, dobre rady i pomoc w trudnych chwilach. Tradycyjnie, jak co roku, w styczniu w przedszkolu dzieci obchodziły uroczyście Dzień Babci i Dziadka. Z wiadomych przyczyn świętowanie w tym roku tego ważnego dnia wygląda inaczej. Dla Babć i Dziadków wnuczęta są radością życia, dlatego też w podzięce za ich wielkie serce, przygotowałyśmy upominki w postaci laurek, z odbitą ręką dziecka, czy też serduszka wyklejone. Nie zabrakło również krótkiego występu u najmłodszej grupy, pięknych zdjęć dzieci. Nagranie zostało przekazane wraz ze zdjęciami dzieci oraz życzeniami przez każdego wnuczka i wnuczkę rodzicom.

dzien_babci_1

dzien_babci_2

dzien_babci_3

dzien_babci_4

 

LOWE w Nidku

gmina plakat

Grudzień u przedszkolaków

Grudzień dla przedszkolaków był miesiącem pełnym pracy, ale także atrakcji.

W środę (02.12) dzieci spotkały się ze Św. Mikołajem. Zaprezentowały mu krótki wiersz, zaśpiewały piosenkę, a następnie miały możliwość porozmawiać z tym wyjątkowym gościem. Z uśmiechem odebrały prezenty i zapewniły Mikołaja, że przez cały rok będą grzeczne, aby znów się z nim spotkać. W grupie maluszków tego dnia odbyła się również ważna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Po krótkim występie dzieci uczęszczające do przedszkola po raz pierwszy zostały oficjalnie przyjęte do społeczności szkolnej przez p. Dyrektor.

mikolaj1

mikolaj2

Kolejną grudniową atrakcją było spotkanie z górnikami (07.12). Maluszki i dzieci z zerówki z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o ciężkiej pracy pod ziemią; zagrożeniach i pozytywnych aspektach zawodu górnika; jego stroju (odświętnym i roboczym) oraz potrzebnych atrybutach. Po zrobieniu wspólnego, pamiątkowego zdjęcia dzieci otrzymały słodki upominek.

gornicy

W grudniu przedszkolaki aktywnie oczekiwały na Święta Bożego Narodzenia. Wspólnie z Paniami dekorowały sale, piekły i dekorowały pierniczki, tworzyły ozdoby na choinkę, świąteczne prace plastyczne, prezenty dla swojej rodziny, a także przygotowały spotkanie wigilijne dla p. Dyrektor, p. Wójt i pracowników szkoły. Zaprezentowały jasełka, wiersze, kolędy, a następnie w swoich salach wzięły udział w grupowych wigilijkach.

gr1

gr2

gr3

gr4

gr5

gr6

gr7

gr8

gr9

gr10

gr11

Życzenia

Zyczenia

Prezent dla Sandry

Podaruj Sandrze prezent

na święta Bożego Narodzenia-

wywołaj uśmiech!

W okresie oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia warto pomyśleć o innych. A przede wszystkim o tych, których cały świat wypełnia choroba.

Sandra

Sandra Bitau (22 l.) z Chełmna (woj. kujawsko-pomorskie) sześć lat temu podjęła decyzję, która doprowadziła do niewyobrażalnej tragedii. Nękana przez jedną z koleżanek 16-latka postanowiła odebrać sobie życie. Sprawą zajęła się prokuratura, a lekarzom cudem udało się uratować dziewczynę.

Sandra była bardzo aktywna. Miała przyjaciół, chłopaka, zajmowała się sportem i działalnością charytatywną na rzecz bezdomnych zwierząt. Chodziła też do Hospicjum odwiedzać starszych i schorowanych ludzi. Nikt wtedy nie wiedział, że życie się tak odwróci, że prześladowanie w szkolnej społeczności odbierze jej radość życia i popchnie do tak okrutnego kroku.

Dziś 22-letnia już Sandra jest przykuta do łóżka, przez poważne uszkodzenie mózgu. Podobno nie ma z nią kontaktu. Czy aby na pewno? Wystarczy spędzić z nią kilka chwil, a zaczyna się wierzyć, że Sandra odpowiada mrugając oczami. Uwięziona we własnym ciele, komunikuje się w jedyny możliwy dla niej sposób.

Życie pisze czasem okrutne scenariusze, ten wypadek odebrał jej marzenia, plany a pozostawił cierpienie i łzy.

Dlatego poświęć chwilę swojego czasu, ZRÓB kartkę świąteczną w którą wpisz życzenia dla Sandry. Napisz o codziennych rzeczach, zainteresowaniach, ulubionych książkach. Daj powód Sandrze, by mogła się uśmiechnąć. Dla nas to chwila pracy, a dla niej i jej bliskich ogromne wsparcie psychiczne, które ma bardzo duże znaczenie!

kartki

Można też wesprzeć Sandrę finansowo wpłacając pieniądze na konto 51 1020 5040 0000 6702 0037 0122 Bitau Wanda, ul. Powstańców Wielkopolskich 1/6 86-200 Chełmno

Kartki będą zbierane do pojemnika przy drzwiach naszej szkoły w dniach: 21.12-22.12 (poniedziałek, wtorek) w godzinach od 7.00-16.30.

Anna Bogacz-Gałysa

ZOSTAŃ POMOCNIKIEM ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!!!

Oliwka, jest uczennicą kl. II szkoły podstawowej w Nidku. Bawiąc się lub dokazując z bratem może uchodzić za zupełnie zdrową dziewczynkę, jednak choruje na poważną chorobę genetyczną, której zostało podporządkowane życie jej oraz całej rodziny. Mukowiscydoza bo o niej mowa to dość rzadka genetyczna choroba, atakująca układ oddechowy i pokarmowy, jednocześnie niszcząca organizm dziewczynki. Koszty związane z leczeniem oraz pielęgnacją są ogromnym obciążeniem dla rodziny Oliwki, dlatego w tym roku postanowiliśmy zabawić się w Świętego Mikołaja. Aby wesprzeć Oliwkę oraz jej rodzinę zachęcamy do wsparcia naszej akcji. To bardzo proste: wystarczy kupić dowolny produkt z zamieszczonej poniżej listy i zostawić go w aptece w Nidku lub przynieść do szkoły. Akcja trwa do 21 grudnia 2020 roku. Pamiętajcie DOBRO POWRACA!

Oliwia

LISTA PRODUKTÓW:

 • Kreon Travix 10 000
 • Cebion lub Juvit c
 • Multiwitaminy dla dzieci(obojętnie które) 
 • Dicoflor lub inny probiotyk, 
 • Medibiotic, 
 • Wit c do ssania (np. Gripovita- acerola)
 • Środki przeciwbólowe dla 8 latki w tabletkach (Ibuprofen lub Apap junior) 
 • Isla classis ( tabletki z porostu islandzkiego) 
 • ACC max lub Fluimucil
 • Spray do gardła typu Hasco sept
 • Sól do płukania zatok- uzupełnienia
 • kremy natłuszczające i kosmetyki do pielęgnacji skóry wrażliwej
 • dowolne kremy do rąk
 • dowolne środki dezynfekujące, maseczki jednorazowe, chusteczki higieniczne

„Witamy w Przedszkolu!”

W grupie przedszkolnej końcem września odbyło się bardzo ważne wydarzenie – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, a więc wszystkie dzieci, małe i duże, świętowały swoje Święto. Natomiast w listopadzie ważnym wydarzeniem były Obchody Dnia Pluszowego Misia:
Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.
A następnie Bal Andrzejkowy, wspólnie te święta obchodzili razem ze swoją Panią.
dzien_przedszkolaka
dzien_misia1
dzien_misia2
dzien_misia3
dzien_misia4

„Witamy w zerówce!”

Wrześniowe dni w grupie 5, 6-latków upłynęły w miłej atmosferze. Dzieci 6-letnie powitały nowych, młodszych kolegów i koleżanki. Razem z Paniami rozpoczęły wspólną podróż do świata zabawy oraz nauki. Uśmiechy na twarzach mogą świadczyć tylko o tym, że ten nowy rok szkolny będzie niesamowitą przygodą.
Zerówkowicze przyrzekają:
„Będziemy śpiewać, tańczyć, z klocków budować.
Będziemy lepić z plasteliny ciekawe buźki, wesołe miny.
Będziemy ćwiczyć i podróżować, zwiedzać i dziecięce marzenia realizować.
Dlatego nic się nie boimy i śmiało dziś przed naszą Panią stoimy.
Niech nas zabierze w tę podróż niezwykłą, bo rok w przedszkolu minie zbyt szybko.”

witamy1

witamy2

witamy3

witamy4

witamy5

LOWE

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat
Lokalnego Ośrodka Wiedzy i  Edukacji w Gminie Wieprz:

LOWE

Konkurs plastyczny „Ilustracja do ulubionego wiersza Tuwima”

Biblioteka szkolna zaprasza klasy I – IV do udziału
w konkursie plastycznym
”Ilustracja do ulubionego wiersza Tuwima”

Cele konkursu:

 • Popularyzacja twórczości Juliana Tuwima.
 • Rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych.
 • Zainteresowanie literaturą dziecięcą.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

 • Osoba biorąca udział w konkursie powinna samodzielnie wykonać pracę plastyczną do dowolnego wiersza Juliana Tuwima.
 • Format pracy A4.
 • Technika pracy dowolna.

Kryteria oceny:

 • samodzielność,
 • pomysłowość,
 • zgodność z tematem wiersza,
 • estetyka.

Termin konkursu:

 • Metryczkę – imię i nazwisko, klasę oraz tytuł wiersza należy umieścić na odwrocie pracy.
 • Prace składamy do biblioteki w terminie do 16 października (piątek).
 • Po tygodniowej kwarantannie zostaną one ocenione przez komisję konkursową.
 • Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Serdecznie zapraszamy!

Zgłoszenie dziecka na świetlicę

Druk zgłoszenia dziecka na świetlicę w roku szkolnym 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego

Zapraszamy uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021, które odbędzie się 1 września 2020 roku w klasach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. M. Kopernika w Nidku, według następującego harmonogramu:

 • godz. 9:00 – klasa 2,
 • godz. 9:10 – klasa 3,
 • godz. 9:20 – klasa 4,
 • godz. 9:30 – klasa 5,
 • godz. 9:40 – klasa 6,
 • godz. 9:50 – klasa 7,
 • godz. 10:00 – klasa 8,
 • godz. 11:00 – klasa 1, na małej sali gimnastycznej.

Prosimy dzieci o zabranie z sobą reklamówek, na darmowy zestaw podręczników i ćwiczeń.