Archiwum

Rekrutacja

Od 1 marca 2019 r. odbywa się rekrutacja do przedszkola i pierwszej klasy.
wykrzyknikZainteresowanych rodziców prosimy o odbiór wniosków w sekretariacie szkoły lub pobranie z załącznika poniżej.

OŚWIADCZENIE KL.1

PODANIE KL.1

WNIOSEK- PRZEDSZKOLE

OŚWIADCZENIE- PRZEDSZKOLE

Dyskoteka szkolna

animacja  Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na dyskotekę karnawałową w środę 27 lutego : 

  • klasy 1-3 SP w godz. 15.00-16.30
  •  kl. 4 SP 16.00-18.00
  • kl.5-8 i IIIG od 16.30-19.00.     

 

Wywiadówka

wykrzyknik Serdecznie zapraszamy na spotkania z rodzicami podsumowujące pierwszy semestr, które odbędą się
w poniedziałek 4 lutego o godz. 16.00. Wywiadówki rozpoczną się od spotkania z panem policjantem na sali gimnastycznej, następnie zapraszamy do klas.

Świąteczny projekt kl. VII

Tematem kolejnego projektu na lekcjach plastyki w klasie VII z panią Bożeną Kuś były świąteczne lapbooki. Lapbooki, czyli coś w rodzaju teczki tematycznej, interaktywnej, w której gromadzimy i umieszczamy informacje na wybrany temat. Kształtem przypominającą papierowy teatrzyk mieszczący się na kolanach. To teczka wypełniona rysunkami, wykresami, grami, opowiadaniami, puzzlami, słówkami, terminami, zdjęciami umieszczonymi w kieszonkach lub na karteczkach o przeróżnych kształtach. Tematem naszego projekty były Święta Bożego Narodzenia w Polsce. Projekt okazał się atrakcyjną formą nauki i pracy. Zmusił uczniów do poszerzenia i uporządkowania wiedzy na temat tradycji, zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych, wykazania się wieloma umiejętnościami jak kreatywność, logiczne myślenie, korzystanie z różnych źródeł wiedzy czy sprawnościami manualnymi jednocześnie bawiąc i integrując grupę. Pomysły i inwencje twórcze uczniów potwierdzają trafność zastosowania tej metody na lekcji plastyki.

Co słychać w trzeciej klasie

Czekając na Boże Narodzenie
Święta Bożego Narodzenia w klasie III, to czas radosnego oczekiwania wypełniony licznymi intensywnymi przygotowaniami :pisaniem listu do Św. Mikołaja, malowaniem ilustracji zapowiadających jego przyjście, ozdabianiem okien i gazetek klasowych pracami o tematyce świątecznej, czytaniem opowiadań Ch. H. Andersena ,wyjazdem do kina na „mikołajkowy „film pt.”Grynch”, ubieraniem klasowej choinki samodzielnie wykonanymi, niezwykle pomysłowymi i kreatywnymi ozdobami, zorganizowaniem wspólnych zajęć z dziadkami, by ten najpiękniejszy czas przeżyć radośnie, szczególnie z bliskimi .To czas pieczenia pierników i bakaliowych keksów, pisania życzeń i wysyłania kartek świątecznych do swoich najbliższych i osób samotnych, przygotowania rodzinnego lapbooka świątecznego wspólnie z rodzicami , nauka kolęd i pastorałek, zorganizowanie wspólnie z klasą II i I przedstawienia bożonarodzeniowego oraz wigilii klasowej. To także aktywne włączanie się w szkole akcje charytatywne ”Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem” ,świąteczny kiermasz w WDK w Nidku. Wychowawczyni Bożena Kuś stara się kultywować tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe z uczniami w taki sposób, by w ferworze przygotowań świątecznych nie zapomnieć o tym ,co jest najważniejsze, czyli spędzania tego magicznego czasu razem z rodziną ,razem z najbliższymi. Celebrowanie tradycji oraz symboli świątecznych to najprzyjemniejsza forma nauki identyfikacji z rodziną i tworzenia życzliwych więzi rodzinnych, a także świadoma kontynuacja dziedzictwa kulturowego.


(więcej…)

Robotyka

Robotyka w szkole to nowy temat, wprowadzony po raz pierwszy w nowej podstawie programowej z informatyki dla szkoły podstawowej. Pomimo ,iż nie posiada jeszcze ugruntowanej roli w nauczaniu, w naszej szkole w Nidku, chętnie sięgamy po narzędzia związane z programowaniem robotów.

(więcej…)

Co słychać w trzeciej klasie?

Czy matematyka może być przyjemna i fascynująca?

Uczniowie klasy III pod kierunkiem Bożeny Kuś próbują udowodnić ,że pomimo dużego wysiłku intelektualnego i ciężkiej pracy matematyka  uczy bawiąc. Praca twórcza na matematyce to przede wszystkim badanie relacji między obiektami matematycznymi. Dlatego też zabawy badawcze i konstrukcyjne są w naszej klasie doskonałym kontekstem dla poznawania matematyki poprzez samodzielne odkrywanie i budowanie wiedzy. Bardzo często eksperymentujemy stawiając i weryfikując różne hipotezy.

 

(więcej…)

Akcja charytatywna

Plakat-Prokocim

Wieczornica patriotyczna

Setna rocznica odzyskania niepodległości w Nidku
Już po raz trzeci w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Nidku z okazji Święta Niepodległości zorganizowano patriotyczną wieczornicę – tym razem gminną.
W sobotnie popołudnie, 10 listopada do naszej szkoły przybyli zaproszeni goście, wśród nich między innymi pani wójt Małgorzata Chrapek, ksiądz proboszcz Józef Sowiński, miejscowi radni, dyrektorzy szkół z gminy Wieprz, mieszkańcy Nidku. Szkolna hala sportowa dawno nie widziała tak licznej publiczności.
Wieczornicę rozpoczęło okolicznościowe przemówienie pani dyrektor Ewy Snażyk – Płonki. Potem zabrali głos pani wójt oraz ksiądz proboszcz. Później na scenie zaprezentował się działający w Nidku chór „Magnolia”, który zaśpiewał pieśni „O mój rozmarynie” oraz „Hej, hej, ułani”.
Następnie pani wójt wręczyła nagrody laureatom Gminnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, który kilka dni wcześniej zorganizowano w naszej szkole. Nagrodzeni mieli możliwość zaprezentowania się przed zgromadzoną publicznością w przygotowanym przez siebie repertuarze.
Kolejnym punktem programu było przedstawienie przygotowane przez grupę uczniów pod kierunkiem nauczycieli: Barbary Kubickiej, Agnieszki Sopickiej oraz Anny Olearczyk.

(więcej…)

Wywiadówka

wykrzyknik

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z rodzicami, które odbędzie się :

- kl. I, II, III SP w dniu 26.11. (tj.poniedziałek) godz. 16.00.

- kl. IV, V, VI, VII, VIII SP i 3 gim. w dniu 27.11. ( tj. wtorek) godz. 16.00. 

Program „5 porcji warzyw, owoców lub soku”

Uczniowie klasy III i II pod kierunkiem Bożeny Kuś i Agaty Rusinek wzięli udział w VII edycji programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku” realizowanego przez Stowarzyszenie Krajowej Unii Producentów Soków(KUPS).
Celem programu była edukacja społeczeństwa na temat zasad zbilansowanej diety, a także promowanie i kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, a szczególnie edukacja dzieci w zakresie zrównoważonej diety ,bogatej w warzywa i owoce , a także soki.
Podsumowaniem podjętych działań było zadanie konkursowe polegające na przygotowaniu przez uczniów pracy plastycznej (w formie plakatu)przedstawiającej ideę „5 porcji” w codziennej diecie dzieci.

Co słychać u przedszkolaków?

Pasowanie przedszkolaków

„My maluchy przyrzekamy:

 Być dobrymi przedszkolakami,

Nie grymasić i nie szlochać,

Zawsze swoje panie kochać,

Grzecznie bawić się i fikać,

W mig zajadać z talerzyka,

Nauczymy się dziękować

I porządnie się zachować.

Od dziś zawsze być zuchami

I dobrymi kolegami.”

 

W środę (31.10) 11- ścioro naszych maluszków zostało oficjalnie przyjętych do grona przedszkolaków. W uroczystości wzięła udział p. Dyrektor, która po krótkiej inscenizacji pasowała dzieci na przedszkolaków, wręczyła im dyplomy oraz słodkie upominki.

Spotkanie przedszkolaków z p. Teresą Ogiegło

W środę (24.10) przedszkolaków odwiedziła p. Teresa Ogiegło- założycielka teatrzyku „Tyci- Tyci”, klubu „Ruch”, teatru „Przy Kawie”, zespołu śpiewaczego „Woźniczanki”, animatorka życia kulturalnego w Woźnikach, uzdolniona organizatorka i reżyser. Jej wieloletnia działalność była nagradzana na festiwalach i przeglądach na terenie całej Polski.

Ciepła i pełna energii kobieta z wielkim zaangażowaniem opowiedziała dzieciom
o swojej działalności, a także zaprezentowała małym widzom przedstawienie
pt. „O Wiewiórce Łupiskórce”. Dodatkową atrakcją była możliwość dotknięcia i zabawy rekwizytami, maskami, pacynkami i marionetkami wykorzystywanymi podczas przedstawień. Dzieci nagrodziły p. Teresę brawami i radosnymi uśmiechami oraz zaprosiły ją na kolejne spotkanie do przedszkola.

 

 

Oczyszczacz powietrza w zerówce

10.10.2018r. w zerówce odbyły się zajęcia w ramach projektu „Małopolska w zdrowej atmosferze” przeprowadzone przez wychowawcę grupy- mgr Krystynę Chmiel poświęcone zagrożeniom środowiska naturalnego. Głównym tematem było poznanie sposobów oczyszczania powietrza m.in. za pomocą oczyszczacza Air Clinic. W zajęciach uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy- p. Małgorzata Chrapek,
p. Wojciech Antecki oraz p. Dyrektor- Ewa Snażyk- Płonka.

Mali patrioci

Święta narodowe to niezwykle ważne dni w kalendarzu każdego patrioty. Takim wydarzeniem są tegoroczne obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość niosąca przesłanie, że patriotyzm winniśmy pielęgnować w każdym dniu i jako naród tak postępować, aby w naszej ojczyźnie wolność, odpowiedzialność i wzajemny szacunek stanowiły najważniejsze wartości. Wychowanie dzieci w duchu rodzinnym, obywatelskim i patriotycznym,pogłębianie poczucia przynależności i odpowiedzialności społecznej, lokalnej i narodowej to wyjątkowe wyzwanie dla każdego nauczyciela. Aby w przyszłości uczniowie w pełni rozumieli słowa: „Polak – patriota – Polska – moja Ojczyzna”, wychowawczyni klasy III Bożena Kuś postanowiła „małymi kroczkami” przybliżyć im obraz kraju, wyrobić przywiązanie do symboli narodowych, obyczajów, obrzędów, języka. „Iskierkę” patriotyzmu wdrażała różnorodnymi sposobami, posiłkując się najczęściej metodami aktywnymi.


(więcej…)

Zaproszenie

plakat 11 listopadannn